Kullanım Koşulları

Sayın ziyaretçi, siteyi kullanmadan önce kullanım koşullarını lütfen dikkatle okuyunuz. Siteye girmek ve kullanmak ile ilgili detayları içeren kullanım koşullarını içeren yazımız ile sitenin kullanım ve sözleşme kurallarını kabul etmiş olursunuz.

Kullanım koşulları radyo.gen.tr web sitesini kullanacak olan ziyaretçi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşlar için hazırlanmış olup, site kullanımında hangi şartlara uyulması gerektiği açıklanmıştır. Merkezi İstanbul’da bulunan “radyo.gen.tr” sayfamız radyo dinleme sayfasıdır. İnternet erişimi olan her yerden gerek Türkçe gerek yabancı müzik yayını yapan radyoların bir araya gelmesi ile oluşmuştur.  Kullanış bakımından internet radyolarını barındıran bir içerik sitesidir. radyo.gen.tr sayfasında erişilebilen bütün hizmetler ve bağlantılar kullanıcılara/ziyaretçilere ücretsiz olarak sağlanır. Site yöneticileri ve çalışanları tarafından sağlanan içerikler olarak adlandırılan kısımlar; radyo yayınları, logoları, sosyal medya paylaşım ikonları, işitsel imgeleri, yazıları, bilgileri, haberleri, yorumları, görüşleri vb. kapsamaktadır.

Sitede yer alan tüm içerikler ile ilgili doğacak telif hakları sorunları dahil diğer sorunlarda “uyar ve kaldır” prensibi benimsenmiştir. Site yöneticilerinin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Kullanıcı anlaşmazlıkların çıktığı durumlarda dahil yöneticilere site üzerinden ulaşılabilir. Ziyaretçi kişi, sitede rahatsız gördüğü içerik ya da herhangi bir ihlal gördüğü takdirde “radyo.gen.tr/iletisim” bölümünden site yöneticilerine bilgi verebilir. Site içeriğinde yer alan tüm yazılar ve yorumlar radyo.gen.tr yazarları ve kullanıcıları tarafından yazılmıştır. Site içerisinde yer alan kategori yazıları da dahil herhangi bir içerik yazısından alıntı yapıldığı zaman, “Bu içerik veya içerikler radyo.gen.tr sitesinden alınmıştır.” ibaresini eklemesi gerekmektedir. Sosyal medya kullanımındaki paylaşımlar da ise, site ismi paylaşılan mesajda yer aldığı için ayrıca bu ibarenin eklenmesine gerek yoktur. Ayrıca sitede yer alan içeriklerin biri veya birkaçı başka mecralardan alındığı takdirde sitede kaynak belirtilmektedir. Site yöneticilerinin site içerisinde yer alan, yerli ve yabancı radyolarda yayınlanan şarkılara, reklamlara ya da program akışı gibi içeriklere müdahale etme yetkisi yoktur ve bundan dolayı site sorumlu tutulamaz.  Radyo ile ilgili şikayet ve önerileri radyoların kendi kurumsal sayfalarına ulaşarak gerçekleştirmenizi öneririz. Özellikle radyo içeriklerinde yayınlanarak ihlal edilen telif hakları ihlali durumlardan radyo.gen.tr sorumlu tutulamaz.

Radyo programcılarının yayınlarında kullandıkları söylemler, gündeme ilişkin yorumlar ya da konukları ile yaşadıkları diyaloglar yayın yapılan radyoları bağlamaktadır. Programlarda yer alan söylemler/yorumlar radyocuların kendi görüşleridir; radyo.gen.tr sayfasına atfedilemez. Radyoların düzenlediği özel programlar, etkinlikler, yarışmalar gibi özel yayınlar vb. durumlar sayfamız ile ilişkilendirilemez. Yapılan yarışma sonrası doğacak ya da yaşanacak sorunlar için sitemiz herhangi bir rol üstelenemez.

Sitemiz sürekli güncellenmektedir. Radyo yayınları yapan radyo kanallarının ilerleyen süreçlerde yayını durdurması, son vermesi gibi durumlarda radyo.gen.tr sayfamızdan da kaldırılacaktır. Radyo isim değişiklikleri de bu duruma dahildir. Aynı şekilde yeni çıkan radyolar da koşullar doğrultusunda sitemizde yerini alabileceklerdir. Sitemizin tasarımının tamamı ya da bir bölümü yeniden düzenlenerek ya da ekleme yapılarak kullanılamaz; kısmi değişiklikler yapılarak yeni bir site görünümü verilerek yeniden yayınlanamaz. Bu hak sadece site sahibinin kullanımı için ayrı tutulmaktadır. Radyoların yayınları sırasında internet bağlantısı dışında oluşabilecek herhangi bir sayfa sorunu ile ilgili, radyo sayfasında yer alan “hata bildir” butonu ile site yöneticilerini uyarabilirsiniz.

Site ve site uzantısında yer alan her tür hizmet, siteyi kullanma koşulları ile birlikte önceden bir uyarıya gerek olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar; dilediği zaman site içerik değiştirebilir, siteyi yeniden tasarlayabilir ya da yayını durdurabilir. Siteye eklenecek değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Siteye giriş yapan kişi bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır. Bu koşullar link içeren diğer sayfalar için de geçerli tutulmaktadır. Sitemizde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı URL link verilebilir. Yönlendirmelerin amacı bilgi vermek ya da reklam içerikli olabilir. Ziyaretçi, sitemiz üzerinden tıkladığı linklerin gösterildiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılır. Ayrıca, sitemiz üzerinden bir web sitesine ulaşarak herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek kullanımı ile ilgili neden olunduğu her türlü sorun, kayıp ve zarar için doğrudan ya da dolaylı olarak sitemiz sorumlu tutulamaz.

Site dahilinde sağlanan hizmetlerden ve içerikten dolayı  site yöneticilerinin herhangi bir şekilde sorumluluğu bulunmamaktadır. Site iletişim bölümünde ya da -açılması durumunda- yorum bölümünde ziyaretçiler/kullanıcılar küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözler, yanlış yönlendirmeler, spam içeren sürekli aynı iletiyi paylaşma, uygunsuz içerik paylaşma ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve de başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Yine aynı bölümde yer alan sayfalarda herhangi bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma gibi paylaşımlar yapma hakları yoktur. Gerekli görüldüğü durumlarda sayfamızda paylaştığınız kişisel bilgileriniz gizli olarak saklı tutulur. Ancak yasal sebeplerden ötürü (Hukuki işlemler gereği ya da dolandırıcılık veya diğer bir suçun önlenmesi amacıyla sitemizden talep edilmesi gibi durumlar harici) mecbur kalmadığımız sürece haklarımızı, varlıklarımızı, kişisel emniyetimizi ve kullanıcılarımızın emniyetini korumak, savunmak gibi nedenlerle bilgiler kullanılabilir hale gelebilir. Sayfamızın iyileştirilmesi, geliştirilmesi adına yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan internet servis sağlayıcısının adı ve internet protokol (IP) adresi, siteye erişilen tarih ve saat gibi bilgilerin yanında, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını gibi birtakım bilgiler toplanabilir ve saklanabilir.

Radyo yayınlarını içeren site olarak hizmet veren internet sitesi, radyo.gen.tr’ye ait olup, site içeriği üzerinde her tür organizasyon içerik, kullanım şekli ve yönetme yetkisi yine kendisindedir.